wtorki 2016
KLUB RODZICÓW W ARTzonie
Jesteś w dziale

KLUB RODZICÓW W ARTzonie

Zapraszamy na otwarte spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie w lutym. Dzięki społeczności rodziców skupionych wokół Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida poznaliśmy potrzeby i oczekiwania rodziców małych dzieci wobec oferty zajęć instytucji kultury. Słuchamy pomysłów i kierujemy się potrzebami, pragniemy jeszcze bardziej włączać rodziców i dzieci do wspólnych działań. Tutaj rodzice będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei  naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

2 lutego 2016,
g. 10.30-12.00

Jak łagodnie nauczyć dziecko spać / SpokojnySenDziecka.pl*

Opis:
Na spotkaniu porozmawiamy o faktach i mitach na temat snu dziecka, najczęstszych przyczynach budzenia się dzieci, o tym jak łagodnie, okazując szacunek dziecku i akceptując jego uczucia nauczyć je przesypiania całych nocy.

g.13.00-14.00

g. 12.00
Konferencja prasowa promująca „Kluby Rodziców”

9 lutego 2016,
g. 11.00-13.00
Dobre (przy)wiązanie - warsztaty wiązania chust z przodu, prowadzenie Wanda Hałuniewicz / Rodzinek.pl*

Opis:
Kilkumetrowy barwny pas materiału służy nie tylko do przytwierdzenia dziecka do opiekuna w taki sposób, żeby uwolnić ręce. Chusta dba o wygodę, zdrowy kręgosłup i dobre samopoczucie noszonego i noszącego. Chusta pomaga w tworzeniu dobrej więzi. Zapraszam do wspólnej nauki wiązania – nauczymy się, jak zrobić to sprawnie i dobrze!

Prowadzenie: Wanda Hałuniewicz, certyfikowana doradczyni noszenia ClauWi

16 lutego 2016,
Rozszerzanie diety dziecka karmionego piersią, prowadzenie Iwona Koprowska*
Jak i kiedy rozszerzać dietę dziecka karmionego piersią? Od jakich produktów zacząć rozszerzanie diety? Ważne zasady dotyczące rozszerzania diety. Jakie powinny być kolejne składniki diety? Na te pytania odpowie Iwona Koprowska, dietetyczka i certyfikowana doradczyni laktacyjna.

23 lutego 2016,
Kreujemy Klub Rodziców, spotkanie warsztatowe prowadzenie Katarzyna Szczęśniak*

*Zapisy: k.szczesniak@okn.edu.pl

10 lutego 2016, środa,

11.00-13.00
Pozytywnie o Porodzie, temat: Wybory w porodzie, prowadzenie Kinga Pukowska i Magdalena Szaraniec / Polekont - Istota Przywiązania
Zapisy: kinga.pukowska@fundacjapolekont.pl

Jeśli jesteś w ciąży i przygotowujesz się na powitanie swojego dziecka, niezależnie czy pierwszego czy kolejnego, dołącz do naszej grupy, w której dzielimy się dobrymi doświadczeniami porodowymi. Wsparcie innych kobiet ma niebagatelne znaczenie w tym ważnym dla matki momencie. Na lutowym spotkaniu porozmawiamy o wyborach jakich możemy dokonać przygotowując się do porodu oraz w jego trakcie. Podobnie jak i w życiu, ważne aby wszystkie decyzje były świadome i przemyślane, bo naprawdę dużo zależy od nas samych.
Zapraszamy wszystkie przyszłe mamy oraz te, które chciałyby podzielić się swoim dobrym doświadczeniem.
Prowadzenie: Kinga Pukowska i  Magdalena Szaraniec.

19 lutego 2016,

g. 17.30
Mała ARTzona. Bajkowisko, bajki z projektora „Ania” z muzyką na żywo

g. 18.00-19.00
Wolna Strefa Rodzica

Klub Rodziców w ARTzonie zrealizowany dzięki wsparciu Biura Pełnomocnika PMK ds. Rodziny oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Szczegółowa Informacja:

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida,