5-26 września 2017

g. 10.30-12.00
Warsztat pieluchowania wielorazowego, Maria Porwoł
Opis:
Pieluchy wielorazowe to już nie tetra i ceratka. To pieluszki proste w obsłudze, wykonane z chłonnych materiałów, które cieszą oko i portfel. Na spotkaniu opowiemy: co warto kupić dla noworodka i większego dziecka, jak używać i prać pieluszki oraz dlaczego to uzależnia :).
Warsztaty poprowadzi mama 2 letniego synka, która z powodzeniem pieluchuje wielorazowo i stawia pierwsze kroki jako producent wełnianych pieluszek oraz ubranek.

g. 12.00-12.30
Wolna Strefa Rodzica

12 września 2017 (wtorek)
g. 11.00-13.00
Jak łagodnie, w poczuciu rodzicielstwa bliskości, nauczyć dziecko spać? Spotkanie dla rodziców i opiekunów dzieci od. 4 m-ca życia do 3 r. ż.,

BRAK MIEJSC! Istnieje możliwość zapisania się na listę rezerwową, proszę w mailu podać kontakt telefoniczny.
Prowadzenie Sylwia Latała, certyfikowana konsultantka snu dziecka, pedagożka

g. 13.00-14.00
Wolna Strefa Rodzica

19 września 2017 (wtorek)
g. 10.00-12.00
Mój poród, mój wybór, prowadzenie Beata Meinguer
Opis:
Porozmawiamy o waszych opcjach i wyborach w ciąży, porodzie i połogu (miejsce, sposób i osoby nam towarzyszące), wyjaśnimy po co tak naprawdę jest plan porodu, dlaczego warto go napisać oraz jak, żeby zawsze był przeczytany. Poznacie standardy opieki okołoporodowej czyli wszystko o waszych prawach na porodówce.

Porozmawiamy o tym jakie reakcje, emocje i uczucia mogą się pojawić w czasie porodu i po porodzie. Poznacie praktyczne sposoby na udzielenia wsparcia emocjonalnego jak i fizycznego w okresie okołoporodowym. Przypomnimy wam, co to jest matkowanie matce.
g. 12.00-13.00
Wolna Strefa Rodzica

26 września 2017 (wtorek)
g. 11.00-12.30
Mama wraca do pracy, czyli jak zatrudnić nianię?
Opis:
Na spotkaniu każda mama dowie się jak legalne zatrudnić nianię, co to jest umowa uaktywniająca, z kim ją można zawrzeć i na jaki okres, a także co zrobić żeby składki za nianię na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne sfinansował budżet państwa. W trakcie
warsztatów dowie się też jak skonstruować umowę z nianią i jak zgłosić ją do ZUS’u.
Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma komplet niezbędnych formularzy, które należy złożyć do ZUS’u, a także checklistę, zawierającą niezbędne kroki by zgłosić nianię do ubezpieczeń społecznych.

Prowadzenie Fundacja Prawo dla mam / Kinga Lalowicz (prawnik, prezes fundacji), Ilona Przetacznik (radca prawny, wolontariusz fundacji), Justyna Dębska-Szuszkiewicz (radca prawny, wolontariusz fundacji)/

g. 12.30-13.30

WSTĘP: 1 zł/spotkanie

Katarzyna Szczęśniak