22, 23, 24 marca 2017
17.00-21.00
Jesteś w dziale wydarzenia

UWAGA!!!
BRAK MIEJSC - istnieje możliwość zapisu na listę rezerwową, w zgłoszeniu proszę podać telefon do kontaktu

Termin: 22,23,24 marca, godz. 17:00 - 21:00 (16 godzin szkoleniowych)
Miejsce: ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Prowadzące: Kinga Karp, Katarzyna Żeglicka

Weź udział w warsztacie WenDo jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności w zakresie:
- skutecznej, spójnej i asertywnej komunikacji,
- rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic,
- podejmowania decyzji,
- reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne przesłanki,
- samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści.

Jeśli chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu - koniecznie weź udział w WenDo.

Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu - weź udział w WenDo.

Nie potrzebujesz siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.

Czym jest WenDo?
WenDo to w polskim tłumaczeniu „Droga Kobiet". WenDo jest jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności opracowaną przez kobiety i dla kobiet, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Od "zwykłej" samoobrony WenDo różni się między innymi tym, że bardzo duże znaczenie przywiązuje do wzmacniania umiejętności związanych z asertywną komunikacją. W kontekście społeczno-politycznym WenDo uwrażliwia i pomaga identyfikować przypadki dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, kolor skóry, niepełnosprawność, orientację psychoseksualną i in. Daje możliwość przyjrzenia się własnej socjalizacji, narzuconym społecznie normom i rolom oraz własnym wyobrażeniom na ich temat.

Metody pracy:
W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki.

Liczba dostępnych miejsc: 12 os. – pierwszeństwo będą miały osoby, które nie były jeszcze na WenDo. Warsztat jest planowany jako całość, dlatego nie jest możliwa obecność tylko na jego części.

Joga Twarzy
INNE STRONY MUZYKI I TAŃCA koncert i potańcówka
KREATYWNA MASA KRYTYCZNA
WIECZORKI TANECZNE
GADABIT //koncert
LINORYT warsztaty
DKF Kropka dla dzieci
Aleppo. Notatki z ciemności.
POLEND premiera spektaklu
DAMAGE CONTROL ARTzona NewART Festival