27 CZERWCA
REPUBLIKA KRECIEJ GÓRY - spotkanie z Lidią Rozmus, wystawa
Jesteś w dziale Galeria

„Republika Kreciej Góry – kraina tajemna” spotkanie z prezydentem RKG Lidią Rozmus połączone z wystawą ilustracji “książki do pisania”: Republika Kreciej Góry The Republic of Mole Hill i widoków RKG.

Lidia Rozmus urodziła się w Polsce gdzie ukończyła studia Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. W roku 1980 wyjechała to Stanów Zjednoczonych. Pracuje jako artysta grafik, maluje sumi-e i obrazy olejne, pisze haiku i pełni funkcję redaktora artystycznego amerykańskiego magazynu – “Modern Haiku”.

Jest autorką kilku książek artystycznych, zawierających haiku, haibun i haiga, które otrzymały nagrody Merit Book Award (Haiku Society of America) za projekty graficzne, za haibun i antologię. Jej obrazy wystawiane były między innymi w U.S.A., Japonii, Polsce i Australii.

Publikacje:

“A Dandelion’s Flight – Haiku and Sumi-e”; “Twenty Views from Mole Hill”(“Dwadzieścia widoków z Kreciej Góry”); “My Journey” (“W podróży”); “Hailstones, Haiku by Taneda Santoka”; “The Moss at Tokeiji” (antologia);  “Climbing Mole Hill”

WeWnętrza – WYSTAWA ZDJĘĆ Katarzyny Szyańskiej - Polek
REPUBLIKA KRECIEJ GÓRY - spotkanie z Lidią Rozmus, wystawa
Kajetan Herdyński - święto niepodległości wystawa
FOTOGRAFIA REPORTERSKA - EKWADOR WERNISAŻ ZDJĘĆ MARTY BUGNO
Konrad Peszko defragmentacja finisaż wystawy malarstwa
SIELANKA Agnieszka Łukaszewska wernisaż
MARZENA KOLARZ OTWORKOWO. Fotografie.
Mój Norwid
Oblicza burości