25 maja
11 czerwca
Kajetan Herdyński - święto niepodległości wystawa
Jesteś w dziale Galeria

Gdyby to był film, mógłbyś sobie wyobrazić, że ktoś Ci co chwilę zmienia kanały telewizyjne albo klipy na jutubie właśnie w momencie, w którym postanowiłeś coś pooglądać, choć sam nie do końca wiesz co.

Nie z powodu podobieństwa wrażeń, ale przede wszystkim sposobu w jaki dociera wówczas treść przekazu, fragmenty wycięte z wnętrz swoich historii, gesty i sytuacje w formie zatrzymanych klatek, zdania wyjęte z kontekstu, tylko luźno, jeśli w ogóle, związane ze swoim pierwotnym miejscem w oryginalnej narracji, a jednak szczelnie wypełniające mozaikę tła w okupowanej w ten sposób rzeczywistości. Być może zresztą, a prawie na pewno, układające się w nową historię, lub choć przenikające do innych powstających równolegle narracji.
Na pytanie napisane przez kogoś na ścianie w toalecie nowojorskiego kina „Po co człowiek żyje?” Kilgore Trout odpowiedział: "Aby być oczami, uszami i sumieniem Stwórcy Wszechświata, ty baranie". Bóg jest w tym zdaniu pewnym ideałem (choć jest też nieistniejącym, jak każdy ideał, partnerem dialogu), być jego sumieniem, to starać się być lepszym człowiekiem. Ale znaczy ono też, że wszyscy jesteśmy przede wszystkim przekaźnikami. Jeśli to prawda, jest to perspektywa tyle optymistyczna, co smutna.

Mam w głowie radyjko i mały telewizor mojej własnej marki, ale nie rozumiem do końca tego, co się tam wyświetla, choć wiem skąd pochodzi większość materiału. Jeśli cokolwiek, próbuję to jakoś uporządkować.

WeWnętrza – WYSTAWA ZDJĘĆ Katarzyny Szyańskiej - Polek
REPUBLIKA KRECIEJ GÓRY - spotkanie z Lidią Rozmus, wystawa
Kajetan Herdyński - święto niepodległości wystawa
FOTOGRAFIA REPORTERSKA - EKWADOR WERNISAŻ ZDJĘĆ MARTY BUGNO
Konrad Peszko defragmentacja finisaż wystawy malarstwa
SIELANKA Agnieszka Łukaszewska wernisaż
MARZENA KOLARZ OTWORKOWO. Fotografie.
Mój Norwid
Oblicza burości
Na skróty:
© OKN 2013 :ARTzona / Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków
site design_administration / studioGRADES